Menü
Sıkça Sorulan Sorular

Hayır değildir. Satın almış olduğunuz eve ait bağımsız kat mülkiyeti tapusu sizin adınıza çıkartılacak olup, her türlü mülkiyet hakkı (satma-kiralama-miras hakkı v.s.) size ait olacaktır.

Özellikle Mezunlar derneği/ yakın arkadaş grupları tarafından bu tür talepler gelmektedir. Konaklarımız 10 veya 14 daireli olup, bu tür satışlar için münferit satışa kapalı bloklar köyümüzde yer almaktadır. Özetle, dilerseniz kendi dost ve arkadaş grubunuzla aynı konakta yaşama şansına sahip olabilecek, ayrıca bu tür konak (10/14 daireli) toplu satışlarına özel indirimlerden faydalanabileceksiniz.

Köyümüzde yaşam için asgari olarak yaş sınırı 55 olarak belirlenmiştir. Burada amaçlanan, konsept dışında yazlık veya hafta sonu kullanım amaçlı satın almaların önüne geçmek, köyde yaşayanların uzun süreli ve sosyal bir hayat sürmelerini, komşulukların ve arkadaşlıkların oluşmasını sağlamaktır. Eğer gelecek için bir planlama yapıyor ve yaşınız henüz 55 değilse, şimdiden satın alabilir, ister bize şimdiden garantili kiralayabilir, isterseniz kendiniz daha yüksek bir rakamla kiraya verebilirsiniz. 55 yaşından sonra da ister kendiniz kalabilir veya kiralamaya devam edebilirsiniz..

Kira garantisi satın aldığınız evin fiyatına göre değişir. Aylık 1500-2000 TL + KDV kira garantisi, her yıl TEFE/TÜFE oranında artışı en baştan garanti edilir. Kiranızdan herhangi bir aidat veya başka bir kesinti yapılmayacak, rakam net olarak tarafınıza her ay ödenecektir. Dilerseniz yıllık, dilerseniz birkaç yıllık kira sözleşmesi imzalayabilirsiniz. Kira garantisi bu şekilde 20 yıla kadar uzatılabilir.

Sağlık ve Temizlik paketi kapsamı ve fiyatı tarafımızca (yıllık TEFE/TÜFE fiyat artışlı) en baştan sözleşme ile garanti altına alınmaktadır.

Bu konuda mevcut gayrimenkulünüze ücretsiz ekspertiz değerleme ve satış destek hizmeti verilmekte olup, doğrudan takas imkanı bulunmamaktadır.

Projenin Mart 2018 de ruhsatları alınmış ve inşaatlarına başlanmış olup, Önümüzdeki yıl (2019) sonuna tamamlanması hedeflenmiştir. 2018 Mayıs ayı içerisinde ilk konaklar tamamlanmaya başlayacak ve yapılacak davetlerle köy ziyaret edilebilecektir. Bugünden de şantiye ziyaretleri münferiden yapılabilir.

 • 1+1 daireler 60 m2 olup 337.000 – 369.000 TL - 1+1 arasında (KDV, Mobilya dahil)
 • 2+1 daireler 86 m2 olup 445.000 – 485.000 TL - 2+1 arasında (KDV ve Mobilya Dahil) değişmektedir.
 • Ödeme Alternatiflerimiz aşağıdaki gibi olup,
  1. %80 Peşin yada Kredi, %20 teslimde
  2. %50 Peşin yada Kredi, %50 12 ay taksit (%2,5 indirim ile)
  3. %100 Peşin (%7 iskonto ile)
  4. Ayrıca toplu konak alımlarında özel indirimler yapılmaktadır.
 • Anlaşmalı bankalar üzerinden 120 aya kadar konut kredisi kullanılabilmektedir.

Proje ETRA Holding tarafından kendi arazisi üzerinde geliştirilmektedir. ETRA Holding bünyesinde bulundurmuş olduğu Sanayi, Gayrimenkul, Turizm ve Sağlık şirketleriyle yıllık 500 milyon TL nın üzerinde cirosu bulunan ve 2004 yılından bugüne 5 milyar TL nin üzerinde tamamlanmış yatırımı olan bir gruptur. Daha detaylı bilgi için www.etraholding.com

Ayrıca bir gayrimenkul projesinde Konut Kredisi kullandırmadan önce Yatırımcı şirket, Bankalar tarafından bilançoları, varlıkları kısaca tüm mali kapasitesi analiz edilir ve bankalar tarafından ve proje üzerinden yatırımcı gruba Garantörlük limiti açılır. Bu projede de bir çok banka tarafından Garantörlük limiti tahsis edilmiştir. Kısaca, bankalar güvenilir bulmadıkları projelere konut kredisi kullandırmazlar.

Diğer taraftan sözleşmeler Noter huzurunda yapılmakta olup, 7/11/2013 tarihli ve 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 46 ncı ve 84 üncü maddelerine dayanılarak hazırlanan ÖN ÖDEMELİ KONUT SATIŞLARI HAKKINDA YÖNETMELİK’in teminat başlıklı 12 nci maddesinde aranan projenin tamamlanmasına ilişkin teminat ve şartlardan en az birini sağlaması zorunludur. Noter ilgili Teminatları görmeden bu sözleşmelere muvafakat edemez.

En